Geri

Antares Konutları

Konut

Antares Konutları

Antares yerleşkesi ile birlikte tasarlanan konutlar yerleşimin arka bölümünde yer almaktadır. Yeşil alanı olabildiğince arttırmak adına düşeyde yükselen az sayıda konut tasarımı ile, manzaraya hakim bir düzenleme önerilmiştir.

Altı bloktan oluşan konutlarda; mimari kompozisyon ve bütünlük açısından blokların arsa, kent ve birbirleri ile ilişkileri düzenlenmiştir. Peyzaj düzenlemeleri ile bloklar alışveriş merkezine bağlanmaktadır. Parselin içinden geçen yolun kuzeyi otopark alanları, güneyi ise yeşil alan olarak tasarlanmıştır. Son katlarda dubleks daireler yer almaktadır.

27 şer katlı bloklarda yer alan yaklaşık 800 adet konut, 4+1,3+1,2+1 alternatiflerini içermektedirler. Blokların alt katlarında konut sahiplerinin faydalanabileceği spor-hobi mekanları tasarlanmıştır. Konutların etrafında yer alan açık alan zengin bir peyzajla düzenlenerek, içinde koşu-yürüyüş-bisiklet yollarının, çocuk oyun alanları, açık spor sahalarının yer aldığı yeşil bir park haline getirilmektedir. Bu park Alışveriş merkezinin üst girişine düzayak bağlanmaktadır.

Bilgiler

İşveren: Dolunay Ormancılık Ticaret Ltd. 
Proje Yeri: Etlik, Ankara
Proje Tarihi: 2005-2007 
İnşaat Alanı: 206.359 m2 
Statik: Dumanoğlu Mühendislik 
Mekanik: GMD Mühendislik 
Elektrik: Yurdakul Mühendislik 
Peyzaj: Dalokay Design Studio 
Danışmanlar: 
Yangın Danışmanı: Alara Proje